четвер, 18 травня 2023 р.




Вишиванка - це код нації.

Щорічно у третій четвер травня українці та  друзі України в усьому світі відзначають День вишиванки – одне з найбільш самобутніх свят, присвячених розквіту української культури. Свято вишиванки підпадає на теплий сезон, коли ми вже зняли набридлі пальта, куртки та можемо сміливо продемонструвати свою особисту вишиванку. Вишиванка протягом багатьох століть використовувалася українцями в повсякденному гардеробі, але водночас сприймалася як оберіг – символ здоров'я та краси. Вважається, що орнамент вишиванки захищає від недобрих поглядів, невдач та хвороб. Дівчата шили вишиванки і до свого весілля – в якості приданого. А ще в узорах вишивки жінки розповідали про свої думки й почуття, сподівання і страждання. Тому є вишивки сумні й замріяні, а є радісні й веселі. Відомо, що українські чумаки, які проводили життя в довгих мандрах, довіряли шиття своєї вишиванки лише одній  обраній  дівчині. Що символізують кольори вишиванки? Білий — символ невинності та оберіг від нещастя, червоний — символізує любов до людини, життя, енергію сонця, радість, чорний — багатство і добробут, зелений — жіночий колір, синій — символ неба і води, звільнення від недуг і душевний спокій, золотий або жовтий — символ меду і пшениці, добробуту, достатку, багатства.





 
Про все це розповідала бібліотекар Оксана Миколаївна першокласникам Грядівського ліцею.

Також  в рамках проєкту «Memory Craft», який представляє ГО «Валентність Переосмислення» (посилання на фейсбук сторінку ). https://www.facebook.com/valency.rethink за підтримки ALIGHT (посилання на фейсбук сторінку https://www.facebook.com/WeAreAlight, був проведений майстер –клас «Прикраса  до вишиванки»


Немає коментарів:

Дописати коментар

  День Захисника України в бібліотеці: захоплюючий захід до важливого свята "Вони стоять на захисті Вкраїни" 1 жовтня ми відзначає...